Vi på Västerstaden

Vi är 15 st som jobbar på företaget, fördelade på två avdelningar.

Förvaltningsavdelningen består av tre förvaltare och en förvaltningsassistent. För den dagliga skötseln har vi hjälp av ett antal fastighetsskötare som sköter om våra fastigheter. Den tekniska avdelningen arbetar ute på ”fältet” med allt från renovering av fastigheter och lägenheter till projektering och framtidsplanering för hela områden.

Ekonomiavdelningen består av sex stycken ekonomer som sköter fastigheternas och fastighetsägarnas ekonomi, skatter och bolagsfrågor.

Gemensamt för alla medarbetare är att vi har gedigen erfarenhet och kompetens på våra arbetsområden och tillsammans skapar vi ett dynamiskt och kreativt företag. En viktig ingrediens till att leverera en god service för våra fastighetsägare och hyresgäster.

Amanda Ch. Lindgren

Förvaltare

amanda.christensen-lindgren@vasterstaden.se

Ann-Chatrine Karlsson

Ekonomi

ann-chatrine.karlsson@vasterstaden.se

Ann-Katrin Sörkvist

Förvaltningsassistent

ann-katrin.sorkvist@vasterstaden.se

Hans Modin

Förvaltare

hans.modin@vasterstaden.se

Hans Stridh

vice VD

hans.stridh@vasterstaden.se

Kevin Peterson

IT-Ansvarig

kevin.peterson@vasterstaden.se

Lisa Blixter

Uthyrning Bostäder

lisa.blixter@vasterstaden.se

Maja Tärnström

Ekonomi & Kundreskontra

maja.tarnstrom@vasterstaden.se

Malin Andersson

Uthyrning bostäder

malin.andersson@vasterstaden.se

Martin Hall

Förvaltare

martin.hall@vasterstaden.se

Monica Heikendahl

Kundtjänst

monica.heikendahl@vasterstaden.se

Peter Kjellberg

Ekonomi

peter.kjellberg@vasterstaden.se

Susanne Emanuelsson

Ekonomi

susanne.emanuelsson@vasterstaden.se

Therése Amlöv

Controller

therese.amlov@vasterstaden.se